עבודה בחו"ל

עבודה באלסקה

עבודה בחו"ל
מתמחים בעבודות בחו"ל לצעירים
העבודה ממוקמת במקומות החזקים ביותר
התחייבות לעבודה עם ישראלים בלבד
השירות חינם וללא כל עלות!

עבודה באלסקה היא לא בדיוק הדבר הראשון שעולה לראש כשחושבים על עבודה בחו"ל לצעירים. אף שהיא משתייכת למדינת ארצות הברית, האבן השואבת הגדולה ביותר עבור צעירים ישראלים שטסים לעבוד בחו"ל, אופייה הייחודי של אלסקה ומיקומה הצפוני מותירים אותה מחוץ למשחק הקפיטליסטי. עבודה באלסקה רחוקה מלהזכיר את תחומי העבודה השגרתיים בארצות הברית, או בעולם בכלל, ולכן אין פלא שהיא כמעט לא זוכה לפרסום ואינה מוכרת ביחס לעבודות אחרות. למרות זאת, הרפתקנים אמיתיים עשויים לגלות כי עבודה באלסקה היא בדיוק מה שמתאים להם.

למה למצוא עבודה באלסקה?

אלסקה היא המדינה הצפונית ביותר בארצות הברית, ומצויה בצפון מערב יבשת אמריקה. המדינה ידועה בקור העז השורר בה, באוכלוסייה הימית המפותחת ובילידים האסקימואים. עבור צעירים ישראלים, עבודה באלסקה היא לרוב ההזדמנות היחידה בחיים שבה יגיעו למדינה המופלאה הזו ויחוו את פלאי הטבע שלה. השלווה והמרחבים האין סופיים של אלסקה עשויים להלחיץ הרבה מן האנשים, אולם עבור חובבי טבע שמחפשים שלווה אמיתית זוהי מציאה של ממש. מלבד הפן החוויתי, עבודה באלסקה מספקת ביותר גם מן הצד הכלכלי. בשל שעות העבודה הארוכות והמייגעות הנהוגות במרבית העבודות באלסקה, השכר החודשי המצטבר גבוה פי כמה וכמה ממה שיכול צעיר ישראלי להרוויח בארץ, ויש הטוענים אף שהוא עולה על השכר בעגלות. אם אתם מוכנים לעבוד קשה (אבל ממש קשה) בשביל הכסף, עבודה באלסקה תספק לכם את הסחורה.

עבודה באלסקה – תחומי עבודה

כמעט מאה אחוז מכלל העבודות במדינה עוסקות בנושא אחד – דגים. הדיג והתעשייה שסביבו הם ענף הפרנסה העיקרי במדינה, והוא גם מספק עבודה באלסקה לזרים. אחת העבודות בתחום היא עבודה על ספינת דיג. מאחורי השם התמים מסתתרת אחת העבודות הכי קשות שיכולות להיות: שעות העבודה ארוכות והתפקיד עצמו פיזי ודורש כוח ועמידות בקור. התפקיד הספציפי על הספינה משתנה על פי הוותק והניסיון, אולם תמיד כולל עבודה בצוות ומגורים על הספינה למשך כחודש ימים. מי שמעוניין למצוא עבודה באלסקה בספינת דיג צריך לקחת בחשבון כמה דברים: ראשית, המשכורת ניתנת באחוזים על פי כמות הדגים שתפסתם, ומחולקת בין אנשי הצוות (הוותיקים והקברניט מקבלים יותר). מלבד זאת כדאי לדעת כי פעמים רבות בעלי הספינות מחפשים דייגים מנוסים, כך שאם אין לכם ניסיון כלל צפו לפחות כמה דחיות. הסיכוי הטוב ביותר להשיג עבודה בספינות דיג הוא בונה החמה, בין מאי לאוגוסט בערך. עבודה באלסקה שמתאימה קצת יותר למי שחושש ממחלות ים (אבל לא מדגים) היא עבודה במפעלי הדגים הרבים שבמדינה. עבודה זו נעשית במשמרות וכוללת מיון וניקוי של הדגים, אריזה, תחזוקה ובקיצור – הרבה התעסקות עם הסחורה הריחנית. שעות העבודה במפעל משתנות על פי העונה ועשויות לנוע בין 9 שעות במשמרת בעונה חלשה לבין 16 שעות בעונות בוערות. מבחינה כספית עבודה באלסקה במפעלים משתלמת פחות, כיוון שהתשלום עליה הוא שכר מינימום (במונחי ארצות הברית כמובן, מה שאומר משכורת נדיבה למדי במונחי ישראל). עם זאת, למרות הפן הפיזי הכלול גם בה היא קלה יותר מעבודה בספינה ומאפשרת תנאי מחיה טובים יותר.

אישורי עבודה באלסקה

עבודה באלסקה מצריכה אישור עבודה בארצות הברית. משטרת ההגירה הסטנדרטית לא בדיוק עורכת חיפושים על ספינות דיג מסריחות, אולם מי שאינו אוחז בוויזה מתאימה עלול לגלות כי בעלי הספינות מסרבים להעסיק אותו. לפיכך, לעתים קל יותר למצוא עבודה באלסקה דרך חברה מסודרת כבר מישראל.